Nie przegap Suwalszczyzny – Suwałki gotowe na odkrycie!

Nie ma tu miejsca na nudę, ale za to jest nieskończenie wiele możliwości spędzenia czasu tak, jak kochasz. Suwałki to nadzwyczajne miejsce na mapie Polski, do jakiego warto się wybrać chociaż raz, żeby przekonać się o wdzięku tego miasta osobiście. Zerknijmy bliżej na to miejsce, ażebyś mógł przy dodatkowych planach weekendowych uwzględnić też Suwalszczyznę jako kandydata do odwiedzenia.

Suwałki – najistotniejsze informacje
Jeżeli odwiedzasz województwo podlaskie – musisz ujrzeć Suwałki. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz stanowią siedzibę powiatu suwalskiego. Już pod zakończenie XVII wieku wolno było odnaleźć pierwsze wzmianki o Suwałkach, zatem nie jest to wybitnie wiekowe miasto, ale na pewno interesujące.
Dzisiaj miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy współlokatorów. Kwitnie pod względem kultury, gospodarki i edukacji. Mieszka się tu odpowiednio, o czym dowodzą przyciągające wydarzenia oraz newsy, z jakimi wolno się zaznajomić z pomocą lokalnego portalu http://suwalki.net.pl . To bardzo dobry portal internetowy dla wszystkich zaintrygowanych prawdziwym obliczem Suwałk.

Co czyni Suwałki nadzwyczajnym, polskim biegunem północnym?
Każdego roku do Suwalszczyzny wybiera się coraz to więcej turystów – i to nie tylko z Polski. Każdy, kto wypatruje spokoju, ciszy i kocha spędzać wolny czas w pięknych okolicznościach natury – będzie kontent. Suwałki, a w takim razie stolica Suwalszczyzny wyróżniają się rzeczywiście atrakcyjnym położeniem geologicznym, które to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym polega specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące i duszne lata,
  • mroźne i długie zimy.

Sama aura jest dopiero wstępem do tego, jak nadzwyczaj wolno odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają miłośnicy historii, bo przygraniczne położenie tego miasta sprzyja historycznej rozmaitości.
Suwalszczyzna – to musisz zobaczyć na własne oczy!
Jeżeli wybierając miejsce na urlop, poszukujesz takiego, w jakim nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie trafnym wyborem. Bez względu na to, czy bardziej intryguje Cię aktywny odpoczynek, czy ciekawa architektura – wszystko to odnajdziesz w tej części Polski, a jeśli szukasz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Wszystko, co chcesz wiedzieć – w jednym miejscu!

Z jakiej przyczyny warto udać się na Suwalszczyznę?

  • wydarzenia kulturalno-sportowe,
  • liczne wystawy oraz muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca zachwyt,
  • rewelacyjne zaplecze kuchni regionalnej,
  • gigantyczne zaplecze miejsc noclegowych.

Zalew Arkadia zdaniem wielu osób jest tym miejscem na Suwalszczyźnie, który koniecznie należy ujrzeć. To 11 hektarów powierzchni wody, gdzie wolno spędzić ściśle mówiąc przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś można odszukać tam boisko, ścieżkę rowerową, lub plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tu tłumnie, jednakowoż oraz spokojnie – warto przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Należy niemniej jednak przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy również ma w sobie właściwie dużo uroku. Niewątpliwie to tylko maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak oraz Suwalszczyzna mają do zaproponowania.