Jak wybrać depilator?

Depilatory stają się coraz to bardziej atrakcyjne wśród produktów do higieny i pielęgnacji. Gwarantują one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W punktach sprzedaży znajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze technologie oraz nowatorskie rozwiązania. Jak dokonać wyboru dobrego depilatora? Czym się kierować i na co zwrócić szczególną uwagę? Na te zapytania znajdziesz odpowiedź w poniższym materiale.

Jakie są rodzaje depilatorów?
Na rynku możemy znaleźć parę typów depilatorów. Różnią się one pomiędzy sobą mechanizmem działania. W ten sposób jesteśmy w stanie wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Depilatory klasyczne są w najwyższym stopniu znane, albowiem są osiągalne w punktach sprzedaży już od dłuższego czasu. Ich mechanizm przeważnie oparty jest na dyskach lub ewentualnie pęsetach. Dodatki te są osadzone na głowicy – w czasie jej obrotu, odblokują się oraz zamykają, przez co są w stanie łapać włoski. Depilator świetlny posiada lampę, która naświetla konkretny obszar cery. Emitowane jest światło, będące spektrum fal o rozmaitej długości. Fale te są z kolei przyswajane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. Wiąże się to z zahamowaniem powtórnego przyrostu włosa. Ostatni rodzaj, innymi słowy depilator laserowy, działa na zasadzie emisji osobnej wiązki światła. Energia ta jest pochłaniana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – innymi słowy brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może pozostać absolutnie zniszczona lub również uszkodzona.

Na co zwrócić szczególną uwagę kupując depilator świetlny?
To, co należałoby wziąć pod szczególną uwagę podczas kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy posiada on możliwość regulacji mocy. Jest to ważne ze względu na to, że każdy z nas ma inny próg bólu, a zanadto wysoka moc urządzenia ma prawo być dla niektórych bolesna. Skóra w różnych miejscach ciała jest mniej lub też bardziej wrażliwa, skutkiem tego moc urządzenia musimy zawsze dostosowywać do depilowanego obszaru. Nie bez znaczenia jest również dostosowanie tego parametru do typu skóry. Niektóre urządzenia, takie jak depilator ze witryny Politaipl .com, mają dodatkową funkcję, jaką jest rozpoznawanie rodzaju skóry.

Depilator laserowy – co warto wiedzieć przed zakupem?
Wybór depilatora laserowego nie jest łatwym zadaniem. Poszczególne modele różnią się między sobą nie jedynie ceną, lecz również mocą sprzętu i pomocnymi funkcjami. Z pewnością należałoby zwrócić uwagę na sposób zasilania depilatora. Znajdziemy modele, jakie są zasilane sieciowo, akumulatorowo czy też także akumulatorowo- sieciowo. Wyboru tego dokonujemy na podstawie indywidualnych potrzeb, albowiem każde z tych rozwiązań ma swoje pozytywy i minusy.
Ważne są także funkcje, które mają na celu ułatwienie przeprowadzenia depilacji. Osiągalne są np. oprogramowania do planowania depilacji lub też czujnik do rozróżniania rodzaju karnacji.
Nie bez znaczenia jest również liczba trybów pracy i regulacja mocy działania. Żeby depilacja była efektywnie oraz bezproblemowo sfinalizowana na rozmaitych obszarach ciała ludzkiego, odpowiednio jest dopasować możliwości depilatora. Co poniektóre modele posiadają pomocnicze głowice lub ewentualnie nasadki – to właśnie dzięki nim depilacja miejsc wrażliwych odbędzie się bez bólu.