Dokument filmowy o polskim podróżniku – Projekt Biały Jaguar

Obce sławicie, własnego nie znacie – słowa te dalej są niezwykle aktualne. Figura legendarnego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana nieomalże wszystkim, jednak nie tak dużo ludzi spotkało się z Johnem Bobrem, śmiałkiem powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” oraz „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty i globtrotera Arkadego Fiedlera. Przygoda Johna Bobra jest zainspirowana autentycznymi przesłankami dziejowymi – na wyspie Coche odkryto kiedyś drewnianą łódkę z napisem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726”, co wskazywało na obecność naszego rodaka w jednym z najstarszych miast Nowego Świata.

Jak aktualnie wygląda kwestia ekranizacji „Wyspy Robinsona”?

Tak atrakcyjna seria powieści kategorycznie zasługuje na ekranizację – ma ona duży potencjał również pod względem kulturowym, jak i handlowym. Niesamowite przygody Johna Bobra to materiał, który po mistrzowsku nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd inicjatywa na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc olśniewającą prozę Arkadego Fiedlera z współczesnym podejściem do filmu, wolno dostarczyć obserwatorom niezapomnianych wrażeń, wzbudzając podziw oraz przenosząc w świat równikowych wysp. Wniosek nasuwa się sam – będzie to recepta na sukces.

Z jakiej przyczyny projekt Biały Jaguar przyciągnie widzów?

Od monotonnej i nieraz bolesnej powszedniości można oderwać się fikcją, odwiedzając barwne, pełne życia zakamarki równikowego świata. Jest to totalnie inny świat, jaki wolno zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika oraz poszukiwacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące historie, zwroty akcji oraz zaskakująco oryginalne, jak na produkcję przygodową, pokazanie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu publiczności. Projekt Biały Jaguar sprawia, że ekranizacja przygód Johna Bobra staje się coraz to bardziej realna. Warto wobec tego zainteresować się tym niezmiernie atrakcyjnym projektem, jaki bez wątpienia okaże się hitem na krajowych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Niesamowita historia Johna Bobra – polskiego Robinsona Crusoe!

Bajeczne wyjazdy Johna Bobra bez kwestionowania dostarczą widowni bez liku olśniewającej rozrywki. Projekt Biały Jaguar ma na celu rozpropagowanie tej postaci i twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Jest to historia o Polaku, podróżniku oraz dzielnym odkrywcy, który zwiedza Nowy Świat, pełen tubylców, kolonizatorów i epokowych przygód. Dzika przyroda, indiańscy wojowie i poszukiwanie skarbów – w opowieści o Johnie Bobrze nie brakuje urzekających wątków.
Warto zaznaczyć, że postać Johna Bobra jest tylko luźno bazująca na pewnych przesłankach historycznych. Mimo tego, nawet te niewielkie poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych regionach, wobec tego należałoby przenieść się w świat fantazji i przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Projekt Biały Jaguar z pewnością przypadnie go gustu starym fanom prozy Arkadego Fiedlera, jakkolwiek także przyciągnie do niej nową widownię, gotową zaznajomić te dzieła w innowacyjnej, zekranizowanej formie.

Więcej na moim fanpage: https://www.facebook.com/BialyJaguar